ОБЛАСНЕ КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ»
ОБЛАСНЕ КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ»
створено відповідно рішення ХIV сесії Чернівецької обласної ради VI скликання від 25.12.2012 року №185-14/12 «Про створення ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», та розміщений за юридичною адресою: м. Чернівці, вул. Мусоргського, 8. В даному приміщенні знаходиться адміністрація Центру та базується міська станція швидкої медичної допомоги м. Чернівці. Рішенням XVI сесії VI скликання Чернівецької обласної ради від 26 квітня 2013 року № 48-16/13 призначено Єленєва Володимира Володимировича на посаду директора обласної комунальної установи «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». 21 березня 2013 року Центр ЕМД отримав ліцензію на медичну практику, також отримана ліцензія на обіг наркотичних та психотропних засобів
Структура Центру ЕМД складається із міської та міжрайонної станцій швидкої медичної допомоги. До складу міської станції відносяться станція швидкої медичної допомоги (СШМД) м. Чернівці, та 7 пунктів обслуговування міського населення.
Міжрайонна станція СШМД надає екстрену і невідкладну медичну допомогу мешканцям 11 районів області та міста Новодністровськ, які структуровані у 4 відділення швидкої медичної допомоги:
- Прикарпатське відділення (Заставнівський, Кіцманський р-ни) із центром у м. Заставна;
- Карпатське відділення (Сторожинецький, Вижницький, Путильський р-ни) із центром у м. Сторожинець;
- Прутське відділення (Новоселицький, Глибоцький, Хотинський, Герцаївський р-ни) із центром у м. Новоселиця;
- Дністровське відділення (Кельменецький, Сокирянський р-ни та м. Новодністровськ) із центром у м. Кельменці. Всі приміщення по районах і селах області передані в Центр в безоплатне, орендне користування, розроблені договори відшкодування комунальних послуг.
З кожною районною лікарнею Центр заключив договори про співпрацю, згідно яких адміністрація районних лікарень повинна допомагати та сприяти безперебійній роботі медичних бригад Центру для надання доступної оперативної екстреної медичної допомоги населенню закріпленого району.
За адресою м. Чернівці, вул. Мусорського,8 визначено приміщення для впровадження Єдиної оперативно-диспетчерської служби області. На розробку проектно-кошторисної документації єдиної оперативно-диспетчерської , Чернівецькою обласною радою було виділено кошти в сумі 471,209,28 тис. На даний час виготовлена документація проходить державну експертизу.
З 02 січня 2014 року на базі Центру ЕМД приєднано Відділення виїзної консультативної медичної допомоги, медицини катастроф, цивільного захисту населення та навчально-тренувальної роботи (передане Відділення планової та екстреної консультативної допомоги населенню області із ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»). Працівниками відділення виїзної екстреної консультативної медичної допомоги постійно проводяться навчально-тренувальні заняття з медичними та немедичними працівниками. Протягом 2014- 2017 рр., було проведено більше 10 тис. практичних навчань з навичок надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі.
Разом з представниками Мальтійського Хреста Угорщини в 2017 році була проведена науково-практична конференція «Актуальні питання надання першої допомоги населенню у сучасних умовах» з відпрацюванням практичних навичок та підготовкою інструкторів.
Наприкінці 2014 року , з метою покращення медичного обслуговування населення, запобігання непрофесійності , удосконалення доступності та оперативності роботи бригад ЕМД створено « Гарячу телефонну лінію» Центру ЕМД (0372) 550-103. Про роботу гарячої лінії було проінформовано міського голову, голів районних та сільських рад Чернівецької області та засоби масової інформації.
З метою покращення надання екстреної медичної допомоги мешканцям Чернівецької області, та згідно Щорічного плану розвитку системи ЕМД Чернівецької обл.., протягом 2014-17 рр. додатково було створено 7 пунктів ЕМД у віддалених районах області. В 2017 році було відкрито пункт ЕМД «Банилів-Підгірний» Карпатського відділення. Всього на даний час в області діє мережа з 44-х пунктів екстреної медичної допомоги
Допомогу населенню області надають 65 бригад ЕМД, з яких 24 лікарські загальнопрофільні, 7 спеціалізованих бригад (кардіореанімаційна, психіатрична, неврологічна, та чотири бригади інтенсивної терапії ), 33 фельдшерські бригади та одна бригада виїзної медико-консультативної служби.
Згідно штатного розпису на даний час у Центрі працюють 926 працівників , з яких:
-141 лікар;
- 359 молодших спеціалістів з медичною освітою, з яких 345 фельдшерів і сестер медичних та 14 диспетчерів з приймання та передачі викликів;
- 99 молодших медичних спеціалісти ;
- 277 водіїв швидкої медичної допомоги;
- та 333 особи іншого персоналу .
В процесі реорганізації Центру ЕМД у 2013 році, Центру ЕМД було передано 69 санітарних автомобілів, із зносом 94%, їх оснащення в цілому не відповідало вимогам та затвердженому табелю. Значно покращилось стан забезпеченості бригад ЕМД в другому кварталі 2014 року, після централізованого отримання санітарних автомобілів, закуплених МОЗ України. Всього відповідно до наказу МОЗ про затвердження розподілу автомобілів екстреної медичної , на Чернівецьку область було розподілено 34-и автомобіля , з них 32-а на базі автомобіля швидкої медичної допомоги PEUGEOT BOXER, та 2 автомобіля на базі автобусу ГАЗ 32213. Згодом заклад додатково отримав 2-а автомобіля швидкої медичної допомоги на базі PEUGEOT BOXER перерозподілених на область .
На даний час автопарк налічує 84 санітарних автомобілі (81 санітарний автомобіль типу В, та 3 реанімобілі типу С)., 39-ть з яких мають термін експлуатації понад 10 років та підлягають списанню. Потреба в оновленні автопарку , згідно нормативу, складає 34 санітарних автомобіля.