22 квітня дружина президента Угорщини Аніта Герцег, яка є послом Доброї волі Мальтійської служби допомоги Угорщини, відвідала з офіційним візитом Львівську область. В рамках візиту Аніта Герцег відвідала Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та вручила закладу сертифікат гуманітарної допомоги на загальну суму у понад $40 тисяч.
Серед привезеної допомоги є манекен для навчань, монітор, ролатори, крісла-каталки, милиці та майже 25 тисяч гіпотензивних препаратів.
«Це черговий транш допомоги для служби екстреної медичної допомоги. Вона полягає у матеріальному забезпеченні (медикаменти, засоби медичного призначення, тренажери для відпрацювання навиків надання екстреної допомоги) та навчанні лікарів», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка під час зустрічі з першою леді Угорщини.
Аніта Герцег наголосила, що її візит символізує солідарність угорського народу з українським та бажання допомогти Україні. Дружина президента висловила співчуття родинам, які втратили своїх близьких під час проведення АТО та зазначила, що її країна запрошує українських військових на лікування та реабілітацію до Угорщини.
Представники Мальтійської служби допомоги Угорщини поспілкувалися з колективом Центру, ознайомилися з результатами українсько-угорської співпраці та відвідали навчально-тренувальну базу.
Довідково:
Загальна кількість бригад екстреної медичної допомоги Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф складає 108 бригад, у тому числі 23 лікарських і 85 фельдшерських.
За 2014-й рік здійснено 216 008 викликів. У середньому за добу у Львівській області бригади здійснюють 1 100-1 200 викликів.
Співпраця з медичною службою Угорського Мальтійського ордену розпочалася у 2013 році. Результатом було проведення циклу навчань угорськими колегами, які з числа українських лікарів підготували інструкторів з навчання навичкам базового рівня надання медичної допомоги та користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором.
З 21 до 24 січня 2014 року за сприяння Угорської Мальтійської Служби Допомоги, працівники станції (55 осіб) проходили курси з «Основ реанімації (CPR/BLS) та користування зовнішнім дефібрилятором (AED)», за стандартами Європейської Ради Реанімації, після яких отримали сертифікат відповідного взірця. Також двоє працівників Станції пройшли курс навчання та отримали сертифікат «Інструктора основ реанімації (CPR/BLS) та користування зовнішнім дефібрилятором (AED)», програма KUM/10654/2013/ADM.
Прес-служба МОЗ України