Специфікація медичних послуг, які надаються на безоплатній основі:
1. Забезпечення цілодобового прийому звернень громадян щодо надання екстреної медичної допомоги за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги.
2. Оцінка стану здоров’я пацієнта/пацієнтки (дорослого або дитини), встановлення попереднього діагнозу, визначення потреби в госпіталізації, відповідно до чинних стандартів надання екстреної медичної допомоги.
3. Надання екстреної медичної допомоги на місці події, під час транспортування та при особистому зверненні пацієнта/пацієнтки до підрозділу екстреної (швидкої) медичної допомоги відповідно до медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, який/яка перебуває у невідкладних станах.
4. Надання екстреної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру, включаючи хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози, а також участь у скоординованих діях усіх відповідних служб, задіяних у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
5. Організація та проведення медичного сортування постраждалих бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги, зокрема, залучення команд медицини катастроф з числа власних та команд медицини катастроф закладів охорони здоров’я, їх розгортання на етапах медичної евакуації з метою забезпечення прийому постраждалих, надання необхідного обсягу медичної допомоги та підготовку до подальшої медичної евакуації у разі виникнення ситуації з великою кількістю постраждалих.
6. Надання екстреної медичної допомоги при нещасних випадках, зокрема, зумовлених дією диму, вогню та полум’я, електричного струму, блискавки, пов’язаних із транспортними засобами, наслідках злочинного нападу тощо.
7. Транспортування та забезпечення медичного супроводу пацієнта/пацієнтки, який/яка потребує госпіталізації та медичного спостереження, з місця події до закладів охорони здоров’я (303).
8. Надання необхідного обсягу екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта/пацієнтки, в якого/якої визначена ймовірність або підтверджений факт інфікування ОНІХ та які потребують стаціонарного лікування з місця події до визначених 303, відповідно до затвердженого клінічного маршруту (зокрема, екстериторіально).
9. Забезпечення транспортування пацієнта/пацієнтки, який/яка потребує ургентного стаціонарного лікування та медичного супроводу бригадою екстреної медичної допомоги, між 303 відповідно до затвердженого клінічного маршруту (зокрема, екстериторіально).
10. Забезпечення медико-санітарного супроводу осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона.
11. Цілодобове консультування пацієнта/пацієнтки диспетчером або лікарем оперативно-диспетчерської служби (ОДС) засобами телефонного зв’язку з приводу його/її медичної проблеми (причини звернення).