Сьогодні у приміщенні Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулися урочисті збори з нагоди 120-річчя створення служби на теренах області. У заході взяв участь начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк, заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк та інші почесні гості. Вони привітали колектив закладу Центру ЕМД з ювілеєм та вручили нагороди і відзнаки низці працівників.
З вітальним словом до учасників зборів звернулася директорка Департаменту охорони здоров’я ЧОВА Наталія Свестун. "Щиро вдячна всьому колективу Центру за самовіддану роботу 24/7. Адже за всіма сухими показниками звітів, які подаємо до МОЗ і НСЗУ про діяльність обласного Центру ЕМД, врятовані вами життя: ваш вчасний доїзд, своєчасно надана кваліфікована допомога. Дякую за те, що чуєте, що сумлінно підходите до виконання поставлених завдань і за готовність до всіх викликів часу", - зазначила Н. Свестун.
Вона також нагородила співробітників Центру Почесними грамотами ДОЗ.
За часом створення служба "екстреної медичної допомоги" Чернівців і Буковини займає третє місце в Україні. Раніше від неї були відкриті лише станції "швидкої медичної допомоги" Києва (1902 р.) та Одеси (1903 р.). Однак ці міста перебували у складі Росії, тому їх "швидка" була створена на зразок аналогічних служб Москви та Санкт-Петербурга. Чернівці ж у той час належали до Австро-Угорщини, тому служба "швидкої медичної допомоги" тут розвивалася за європейською моделлю, тобто, під патронатом протипожежного департаменту міста. В окремих країнах Європи і США ця модель, коли у складі виїзних бригад із надзичайних ситуацій працюють поліцейські й парамедики, збереглася донині. Це – прообраз відомої служби "911".
Протягом свого існування чернівецька "швидка" кілька разів змінювала свою назву. У 1904 р. вона називалася "Чернівецьке добровільне рятункове товариство", з 1918 по 1930 рр. – "Рятункова поготівля", з 1930 по 1940 рр. – "Salvare" ("Порятунок"). У радянський період вона мала назву Інститут швидкої медичної допомоги, а згодом – Чернівецька станція швидкої медичної допомоги.
У 2012 році було створено нову єдину в області службу "швидкої медичної допомоги" – ОКНП "Чернічвецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Станом на 2024 р. роботу Центру забезпечують 16 підрозділів із загальним штатом понад 1000 осіб. У структурі Центру працює 67 бригад, є централізована єдина диспетчерська, консультативний телеметричний центр, навчально-тренувальний відділ тощо. Починаючи з 2020 р., було повністю оновлено автопарк Центру.