На базі Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулись перші обласні змагання бригад служби «103». Як пояснив керівник Центру ЕМД Володимир Єленєв, у такий спосіб для швидкодопоможців вирішили провести навчання і заразом перевірку.
Мета змагань – обмін досвідом та підвищення кваліфікації працівників бригад. З часу створення Центру пройшло понад два роки, тож працівникам служби з Чернівців і районів області є чому повчитись одні в одних. При цьому здійснюємо контроль якості надання екстреної допомоги, - каже Володимир Володимирович.
У змаганнях взяли участь вісім команд: чотири з кожної зміни станції міста Чернівцівта по одній від міжрайонних відділень. Для них підготували по чотири завдання – ДТП з великою кількістю постраждалих, падіння з висоти та травмування різного роду інструментами, отруєння чадним газом і демонстрація водійської майстерності. Всі конкурси мали обмеження в часі.
Завдання зорієнтували на надання невідкладної медичної допомоги при нещасних випадках, які нерідко трапляються у реальній роботі швидкодопоможців, - розповідає головний суддя змагань, завідувач відділення Центру ЕМД Андрій Охрімовський. – Оцінювання проводили за спеціальною шкалою, яка дозволяє зробити об’єктивний висновок про роботу учасників бригади. Також було передбачено заохочувальні та штрафні бали. До останніх судді вдавались, якщо учасники допускали критичну помилку – не виконували певну маніпуляцію, відсутність якої в подальшому призводила до смерті хворого. В цілому конкурс показав, що є типові помилки. Виявились вони саме там, де ми й очікували.
Організатори змагань та студенти Чернівецького медичного коледжу БДМУ, які зіграли роль постраждалих, реалістично відтворили завдання конкурсу. Зокрема завдання з ДТП за участю службового автомобіля «швидкої». Метушня, крик про допомогу, розкидані тіла – все можна було сприйняти за реальний нещасний випадок, якщо заздалегідь не знати, що це постановка.
Завдання були максимально наближені до нашої звичної роботи. Щоправда, масові випадки у реальному житті, на щастя, трапляються не часто, - говорить лікар виїзної бригади Центру Сергій Адамович. – Взяв участь у змаганнях, бо без тренувань якісне надання екстреної медичної допомоги неможливе.
Крім окремих недоліків у роботі швидкодопоможців, під час змагань виявили й низку переваг.
Приємно вразила робота водіїв «швидкої». Вони показали командну роботу і активно брали участь в повному обсязі надання невідкладної допомоги, зокрема при проведенні реанімаційних заходів, - відзначає начальник міжрайонної станції Центру ЕМД Ірина Тулюлюк. – Від самого початку націлювали водіїв на командну роботу, адже на відміну від чернівецьких бригад «швидких», у районах до їх складу не входить санітар. Щоб компенсувати це, долучаємо до роботи бригади водіїв.
Як поділився планами В. Єленєв, змагання в Центрі зроблять традиційними. Можливо, аналогічні відбудуться ще до кінця року. І якщо на нинішніх медики здобували досвід, то в наступних вже визначатимуть переможців.
|