ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НА ТЕМУ: "СИСТЕМА ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ"
28 жовтня 2015 в морфологічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося громадське обговорення на тему « Система екстреної медичної допомоги в Україні: проблеми і перспективи.
Захід відбувся за участю представників Міністерства охорони здоров’я, студентської спільноти, громадськості та фахово-наукового представництва медицини. Ключовою тезою обговорення стало питання роботи системи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також визначення і перспективи реалізації стратегії реформування і розвитку служби.
Вітання із побажаннями плідної співпраці висловив учасникам засідання голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я Максим Іонов. Він нагадав, що забезпечення пацієнтів якісною медичною допомогою є пріоритетним напрямком стратегічного планування політики охорони здоров’я, яка передбачає, у тому числі, поліпшення функціонування медичної галузі на основі підвищення якості екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський переконаний, що робота у сфері екстреної медичної допомоги матиме результат лише тоді, коли пересічний громадянин на собі відчує покращення. Для цього, першочерговим завданням стоїть створення Оперативно-диспетчерських служб у кожному обласному центрі країни. Обладнання для таких центрів закуплено, а Вінницький обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф, який можна вважати зразком якісної роботи, може стати першим, де оперативно-диспетчерська служба почне діяти. Віктор Шафранський зауважив, що лише спільні зусиллями та обмін досвідом дозволять впровадити цей проект.
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, на базі якого створено Інститут післядипломної освіти, з усією відповідальністю ставиться до питань надання екстреної медичної допомоги. Як зазначив проректор з науково-педагогічної, лікувальної роботи та післядипломної освіти, професор кафедри оториноларингології НМУ Олександр Науменко, університет велику увагу приділяє підвищенню рівня підготовки студентів-медиків.
Директор Інституту Післядипломної освіти , доцент кафедри хірургії НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин вважає необхідним зниження рівня академізму в ділянці надання екстреної медичної допомоги. За його словами, для студентів університету вже змінили курси практики, лікарі-інтерни проходять її на каретах швидкої допомоги та вчаться діяти в екстрених умовах, адже швидка допомога – це школа життя. Потрібно також більше уваги приділити збільшенню складу спеціалістів для викладацької роботи. Найважливішим залишається проходження тренінгів і отримання міжнародних сертифікатів, які підвищать кваліфікацію кадрів та якість надання медичної допомоги до світових стандартів.
Також в обговоренні взяли участь: Віктор Сердюк, голова Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів; Георгій Рощин, директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; Інна Оліфіренко, заступник голови Громадської ради при МОЗ України, куратор напрямку громадського здоров'я, Олег Сідак, заступник головного лікаря з оперативної роботи Вінницького обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф.
Учасники дійшли висновку, що наразі очевидною є потреба в модернізації системи екстреної медичної допомоги з урахуванням сучасних обставин. Цей процес включатиме не лише реорганізацію всіх задіяних служб — медичну, охорони громадського порядку,правил дорожнього руху, матеріально-технічного забезпечення, а також обов’язкове навчання студентів-медиків і цивільне населення принципам надання домедичної та догоспітальної допомоги.
З сайту Національного медичного університету імені О.О. Богомольця http://www.nmu.edu.ua/news-open.php?id_news=3861