28 травня, на базі Заставнівської центральної районної лікарні відбулось виїзне засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, у якому взяли участь перший заступник голови Чернівецької ОДА Володимир Куліш та голова Заставнівської райдержадміністрації Юрій Кітар. Постійними учасниками колегії є директор Департаменту ОЗ, доктор медичних наук, професор Оксана Андрієць, заступник директора Департаменту ОЗ - начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук, начальник головного управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький, а також головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області, головні позаштатні фахівці ДОЗ та науковці Буковинського державного медичного університету.
На порядку денному колегії була заслухана ціла низка важливих питань, зокрема, стан впровадження Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в Глибоцькому, Новоселицькому районах, з котрого доповідав директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв, У доповіді Володимир Володимирович провів детальний аналіз роботи пунктів екстреної медичної допомоги Новоселицького та Глибоцького районів, які згідно сформованої структури Центру ЕМД та МК, обслуговуються Прутським відділенням.
Протягом 2014 року Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф здійснював надання кваліфікованої цілодобової екстреної та невідкладної медичної допомоги для населення з приводу нещасних випадків, раптових захворювань, пологів та патології вагітності, загостренні хронічних хвороб, а також перевезень хворих, що потребували медичного супроводу. Логістика роботи служби екстреної медичної допомоги здійснюється згідно із Щорічним планом розвитку системи екстреної медичної допомоги Чернівецької області на 2015рік.
В.Єленєв доповів, що Відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги Глибоцького району надає екстрену допомогу 73285 тис. населення. Зокрема в зоні обслуговування знаходиться автомобільний міжнародний контрольно-пропускний пункт «Порубне» та залізно-дорожний «Вадул-Сірет». Забезпеченість бригадами екстреної медичної допомоги в Глибоцькому районі, відповідає середньо українському, т.я. в грудні 2013 року було відкрито додаткових три пункти базування ЕМД в с. Кам’янка , с. Турятка та с.Тереблече. Наразі відділення екстреної медичної допомоги району складається з 5 бригад, з яких 1 лікарська та 4 фельдшерські.
Відділення ЕМД Новоселицького району забезпечує 80550 тис. населення, яке обслуговують три бригади екстреної медичної допомоги - 1 лікарська та 2 фельдшерські, з дислокацією в м.Новоселиця. У 2014р,було відкрито пункт постійного базування бригади екстреної медичної допомоги в с. Мамалига Новоселицького району, за рахунок штатних одиниць бригади пункта «Новоселиця». Першочерговість відкриття пункту саме на цій території, визначило і те, що село є прикордонною зоною, де розташований автомобільний міжнародний контрольно-пропускний пункт «Мамалига».
З метою покращення оперативності та кращого забезпечення потреб населення району невідкладною медичною допомогою,беручи до уваги чисельність району, адміністративно-териториальні особливості (прикордонна зона), з урахуванням 20 - хвилинної транспортної доступності, є необхідність відкриття ще трьох пунктів екстреної медичної допомоги в с.Топорівка, c.Динівці та с.Черленівка, - наголосив В.Єленєв.
Служба екстреної медичної допомоги Прутського відділення Центру, а саме Новоселицького та Глибоцького районів, одні із перших, які налагодили співпрацю із ЦРЛ та сімейними лікарями первинної медико-санітарної допомоги. Показовим є те, що за звітній період в Новоселицькому районі не зареєстровано непрофільні виїзди. Значно знизились виїзди до хворих з хронічною патологією, як в Новоселицькому так і в Глибоцькому районах, в основному за рахунок передачі їх на первинну ланку та завдяки ефективній співпраці , моніторингу кількості та обґрунтованості повторних і непрофільних звернень. Серед проблемних питань - зміцнення матеріально-технічної бази, стан доріг та відсутність маркування вулиць і будинків в районах, що значно погіршує своєчасність доїзду санітарного автотранспорту.
Наразі, одним із основних завдань Центру ЕМД та МК є продовження взаємодії в роботі Центру з лікувально-профілактичними закладами, в т.ч. з ЦРЛ та ПМСД по зменшенню непрофільних викликів для бригад ЕМД та покращенню діагностично-лікувального процесу на дошпитальному етапі.
В ході засідання колегії також відзначили ювілярів-медиків. Зокрема, почесними грамотами В. Куліш та О. Андрієць нагородили: головного лікаря Чернівецької обласної дитячої лікарні Миколу Чепіля, головного лікаря Вашковецького центру ПМСД Василя Приньковського, головного лікаря Чернівецької міської дитячої стоматологічної поліклініки Петра Федака та секретаря колегії ДОЗ Марину Загороднюк.